Gynekologické choroby - choroby ženských pohlavných orgánov

Gynekologické ochorenia môžu byť veľmi nebezpečné, a to nielen u mladých žien, ktoré plánujú materstvo, ale aj u žien v prechodnom veku, kedy dochádza k veľkým hormonálnym zmenám. Tieto zmeny pôsobia ako rizikové faktory chronických ťažkostí či onkologických chorôb. Ženské pohlavné orgány možno chrániť zdravou životosprávou, pohybom, pravidelným pitným režimom, dostatočnou hygienou, chráneným pohlavným stykom, ale aj silným imunitným systémom, ktorý je úhlavným činiteľom celkového zdravia.

Gynekologické výtoky
Veľkým strašiakom všetkých žien sú gynekologické výtoky, s ktorými sa stretáva každá žena v priebehu svojho života. Na vine je nespočetné množstvo rizikových faktorov, ktoré výtoky spôsobujú a ktorým sa mnohokrát nedá vyhnúť.

Gynekologické výtoky bývajú svrbivé, pálivé, zapáchajúce a môžu tak byť frustrujúce nielen v intímnom živote, ale aj pri bežných denných činnostiach. Príčinou výtoku býva celá rada gynekologických ochorení, ako sú kvasinky typu Candida, chlamýdie, streptokoky, plesne aj iné. Hormonálna antikoncepcia aj antibiotiká celkovej imunite príliš neprispievajú a bývajú ďalším spúšťačom gynekologického výtoku, a preto je potrebné vždy zodpovedne zvážiť, či je nutné k ich užívaniu pristúpiť. Významne náchylnejšie ku gynekologickým ochoreniam sú potom ženy trpiace obezitou, cukrovkou, hormonálnou nerovnováhou a oslabenou imunitou. Ďalšie rizikové obdobia žien, kedy sa často vyskytuje pošvový výtok, sú tehotenstvo a menopauza.

Všeobecne sú na gynekologické výtoky predpisované antimykotiká, mnohokrát však stačí upraviť životosprávu a posilniť imunitný systém. Nie je potrebné telo zaťažovať chemickými medikamentami, ktoré vedú ku kyslejšiemu prostredie a narušeniu prirodzenej rovnováhy pH v tele. Riešenie gynekologických ťažkostí antimykotikami potom nevedie k odstráneniu príčiny, ale k obyčajnému oddialenie problému, ktorý je len skrytý pred očami. Účinnejším riešením gynekologických ťažkostí je stávka na prírodu a jej dokonalé liečivé vlastnostiStrava s hodnotnými živinami, bez cukroviniek, alkoholu a sladkých štiav, má oveľa priaznivejšie vplyv na zdravie močových ciest, vaječníkov, vajcovodov aj ostatných ženských orgánov.

Rakovina ženských orgánov

Zanedbanie prevencie a potláčanie príznakov gynekologických ťažkostí môže viesť k vážnej, mnohokrát ťažko liečiteľnej chorobe. Imunita dokáže dlho odolávať vonkajším vplyvom, kým nepríde jej oslabenie, ktoré je ideálnou príležitosťou pre rakovinové bunky. Súhra oslabeného imunitného systému a rizikových faktorov je podnetom k vzniku nádorového ochorenia. Na základe správania nádoru rozlišujeme nádor zhubný a nezhubný, medzi ktorými je rozdiel v ich zdravotnom nebezpečenstve. Nezhubný nádor tlačí na okolité orgány, avšak oproti zhubnému nádoru nemetastázujú a nedochádza k prerastaniu. Medzi najčastejšie nezhubné gynekologické nádory patria myómy zo svalových buniek maternice a cysty vaječníkov. Zhubný nádor, ktorý sa veľmi rýchlo delí a vymyká sa kontrole, agresívne ničí svoje okolie a prerastá do blízkych orgánov. Ak sa bunky uvoľnia do krvného obehu, vytvoria sa vzdialené ložiská nádoru (metastázy).

Charakteristiku a správanie zhubných a nezhubných nádorov však nemožno priamo predpovedať, pretože nie je známa presná hranica medzi zhubným a nezhubným nádorom. Vznik nádorov je stále predmetom skúmania. Niektoré nádory môžu byť potenciálne zhubné, avšak ich správanie má predrakovinové štádium (prekancerózy). Aj rýchlosť a spôsob rozvoja ochorení sa rôznia. Môže ho ovplyvňovať celý rad faktorov, ku ktorým patrí aj sila imunitného systému.

Rôzne typy nádorov ženských pohlavných orgánov sa zvyčajne vyskytujú v rôznych fázach života ženy. Môžu sa však objaviť tzv. nepravé nádory, ktoré majú s pravým nádorom spoločnú len svoju podobu, avšak nevznikajú rastom buniek, ale prevažne nahromadením sekrétu produkujúcej žľazy a znemožňujúcej odtok. Týmto nepravým nádorom sa hovorí retenčné cysty, ktoré mávajú spojitosť s poruchou imunitného systému.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gynekologických problémoch?

Prípravok Penoxal podporuje jednoduchšie a rýchlejšie vyliečenie tým, že posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart