Chlamýdiové infekcie

Chlamýdiové infekcie majú vzrastajúcu tendenciu vo výskyte gynekologických ochorení a môžu spôsobiť ťažkosti u ženského i mužského pohlavia. Chlamýdie tvoria malé organizmy, ktoré vyvolávajú pohlavne prenosnú chorobu. Pri neliečení spôsobujú pľúcnu infekciu, ktorá v horšom prípade zapríčiní zápal pľúc. Chlamýdiová infekcia pľúc je zákernou chorobou a jej príznaky sú veľmi ťažko rozpoznateľné. Z hľadiska gynekologického je chlamýdiová infekcia často považovaná za civilizačnú chorobu, pretože postihuje až 15% žien v sexuálne aktívnom veku. Valná väčšina postihnutých sa o chlamýdiovej chorobe ani nedozvie, pretože príznaky nie sú znateľné. Odolný organizmus si s baktériami poradí sám, naopak ženám s oslabeným imunitným systémom pri neliečenej infekcii hrozí riziko straty plodnosti.

Faktory chlamýdiovej infekcie

Najrizikovejším faktorom je vaginálny, orálny či análny styk s nakazeným partnerom. Jedincov s oslabenou imunitou môže gynekologický problém postihnúť pri kontakte s infikovaným uterákom či obliečkami alebo tiež na toalete, saune i ďalších rizikových miestach. Budúce rodičky s chlamýdiovou infekciou predstavujú riziko pre nenarodeného potomka, ktorý je nakazený už v priebehu tehotenstva.

Príznaky chlamýdiovej infekcie

Príznaky chlamýdiovej infekcie sú zradné a prejavujú sa len veľmi nenápadne. Typické príznaky, ako sú bolesť či svrbenie, sa u troch štvrtín infikovaných žien a polovice infikovaných mužov neprejavujú vôbec. O to nebezpečnejšie potom chlamýdiová infekčná choroba je. Ak sa prejavia u žien príznaky sexuálnej prenosnej infekcie, potom dochádza k bolestiam brucha, páleniu pri močení, krvácaniu mimo periódu či svrbeniu pošvy. Muža trápia príznaky v podobe bolestivých a svrbivých pocitov v oblasti močovej trubice, a to aj počas močenia. Gynekologický problém mužov značia tiež napuchnuté a bolestivé semenníky, menej často potom bolesť kĺbov.

Prevencia chlamýdiovej infekcie

Bezpečnou prevenciou chlamýdiovej infekcie je chránený pohlavný styk, avšak pri promiskuitnom spôsobe života sa veľakrát nedá vyhnúť nákaze ani antikoncepčnou ochranou. Dôležitou prevenciou je ďalej používanie vlastných uterákov a dôraz na intímnu hygienu. Príznaky, ako je pálenie a svrbenie pošvy, nemusia vždy znamenať chlamýdiovou infekciu, ale napriek tomu je v takom prípade vhodné myslieť na prevenciu.

Liečba chlamýdiovej infekcie

Ak sa prejavia hodnoty indikátora ako je svrbenie pošvy, prípadne je stanovená diagnóza chlamýdiovej infekcie, lekár spravidla predpisuje antibiotickú liečbu. V priebehu liečenia sa pacientovi odporúča zákaz pohlavného styku. Antibiotiká sú nasadzované predovšetkým z dôvodu tlmenia nežiadúcich zárodkov, infekcia však úplne nemizne. Podstatnou a nevyhnutnou liečbou, aj prevenciou je preliečenie sexuálneho partnera, ktorý predstavuje potenciálne riziko k ďalšej infekcii. Každý pacient s gynekologickou ťažkosťou by mal dbať na posilnenie imunitného systému, čo hraje dôležitú úlohu v boji proti nevítaným organizmom v tele. 

Vplyv imunitného systému na chlamýdiove infekcie

Chlamýdiové infekcie sú pre telo veľmi nebezpečné a z hľadiska liečby veľmi náročné. Ich skrytý útok môže významne poškodiť zdravie človeka. V tú chvíľu zodpovedá sila organizmu, teda imunitného systému, či dokáže nevítané baktérie vykoreniť a telo uzdraviť. V modernej dobe, kedy je imunita oslabovaná zlou stravou, nedostatkom pohybu a pod., je prevencia chlamýdií i ďalších gynekologických ťažkostí nevyhnutná. Posilnenie imunitného systému spĺňa všetky kritériá pre ideálnu prevenciu.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gynekologických problémoch?

Prípravok Penoxal podporuje jednoduchšie a rýchlejšie vyliečenie tým, že posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart