Chemoterapia – chemoterapeutická liečba cytostatikami

Čo je to chemoterapia

chemoterapeutické liečba rakoviny

Chemoterapia otvorila v 90. rokoch minulého storočia ďalšiu cestu na liečbu rakoviny. Tým sa zmenili životné prognózy mnohých pacientov a dostali nádej na uzdravenie.

Chemoterapia spočíva v podávaní cytostatických (obmedzujúcich množenie) a cytotoxických (hubiacich) látok formou vnútrožilových injekcií alebo infúzií, menej často v tabletovej forme, ktoré sa aplikujú pod lekárskym dohľadom v priebehu niekoľkých minút či hodín s cieľom spomaliť množenie a priamo zlikvidovať rýchlo sa množiace bunky – bunky rakovinové. Látok podávaných pri chemoterapii je veľa, niektoré sú dokonca prírodného pôvodu. Konkrétny „koktail“ je vždy namiešaný podľa druhu a štádia rakoviny.

 

Chemoterapia

Samostatne sa ako hlavná liečba chemoterapia volí iba v malom percente prípadov, v závislosti od typu nádoru a jeho citlivosti na chemoterapeutické látky. Veľmi účinná býva samostatne podaná chemoterapia u leukémií a rakovín lymfatického systému (Hodgkinov a Non-Hodgkinov lymfóm), výskyt chemosenzitivních rakovín je však v súčte všetkých rakovinových ochorení len necelých 10%. Častejšie je chemoterapia využívaná vo funkcii pomocníka pri tzv. adjuvantnej liečbe, pri ktorej sa kombinuje s chirurgickým odstránením nádoru a ožarovaním, a to ako pred zvoleným hlavným typom liečby, tak aj po ňom s cieľom zničiť prípadné metastázy. Chemoterapia sa tiež veľmi často využíva len ako paliatívne riešenie u neliečiteľných ochorení, kedy predlžuje život iba o niekoľko málo mesiacov a napomáha tak dôstojnejšiemu a kľudnejšiemu umieraniu s pocitom zmierenia.

Cytostatiká

Bohužiaľ, chemoterapeutické látky (cytostatiká) zatiaľ nedokážu rozlišovať medzi bunkami rakovinovými a rýchlo sa množiacimi bunkami zdravými, preto chemoterapia zasahuje napr. aj zdravé bunky kostnej drene, črevné tkanivá, bunky reprodukčných orgánov alebo vlasových vačkov. Negatívne pôsobenie na zdravé bunky so sebou nesie radu nežiaducich vedľajších účinkov. Aby mali zdravé tkanivá čas sa zregenerovať po pôsobení chemoterapeutík, prebieha liečba v určitých cykloch.

Medzi najčastejšie a najobávanejšie nežiaduce účinky patrí nevoľnosť, vracanie, hnačka alebo zápcha a vypadávanie vlasov. Typické je zníženie množstva krvných doštičiek spojené so zvýšenou krvácavosťou (modriny, krvácanie ďasien, krvácanie z nosa, krv v moči a v stolici), anémia (chudokrvnosť, zníženie množstva červených krviniek), únava, oslabený imunitný systém a teda väčšia náchylnosť na infekcie. Niektoré vedľajšie účinky je možné potláčať liekmi, ktoré sú často podávané aj preventívne.

Pri liečbe rakoviny je dôležité upraviť stravovací režim, obmedzovať cukry, z ktorých rakovinové bunky čerpajú energiu a rastú, vhodným spôsobom dopĺňať potrebné vitamíny a minerálne látky, často sa pohybovať na čerstvom vzduchu a vyhýbať sa pochmúrnym myšlienkam a pocitom.

Prečítajte si príbehy užívateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart