Alopécia - vypadávanie vlasov

Alopécia (alopecia areata) je kožné ochorenie, ktoré môže ovplyvniť vlasy a vlastne všetky ochlpenie na tele. Je charakterizované lokalizovanými oblasťami bez jazvičiek. Alopecia je príležitostne spojená s ďalšími zdravotnými problémami. Niekedy sa tieto postihnutej oblasti spontánne zregenerujú. Alopécia sa zriedkavo vyskytuje u detí do troch rokov. Dosť pravdepodobne sa na alopécii významne podieľa dedičná predispozícia.

Rizikové faktory

Rad faktorov môže zvýšiť vaše riziko vypadávania vlasov, napr:

• rodinná história plešatenie zo strany oboch rodičov
• vek
• väčšia strata hmotnosti
• niektoré zdravotné stavy, ako je diabetes a lupus
• stres

Aké sú príznaky alopécie?

Tieto ložiská sú často niekoľko centimetrov veľké, ale strata vlasov (ochlpenia) môže nastať aj na iných častiach tváre, ako sú obočie, mihalnice a fúzy, rovnako ako iné časti tela. Niektorí ľudia strácajú ochlpenie na niekoľkých miestach. Niektorí ho stratili na mnohých miestach. Najprv si všimnete chumáč vlasov na vankúši alebo v sprche. Ak sa ložisko nachádza na zadnej strane hlavy, môže vás niekto upozorniť. Iné typy ochorenia môžu tiež spôsobiť vypadávanie vlasov s podobným priebehom. Strata vlasov sama o sebe neznamená alopéciu. V zriedkavých prípadoch môžu niektorí ľudia pociťovať rozsiahlejšie vypadávanie vlasov, potom rozlišujeme dva typy alopécie:

• totálna alopécia, čo je strata všetkých vlasov na hlave
• alopecia universalis, čo je strata vlasov na celom tele

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov?

Poctivá hygiena vlasov s pravidelným šampónovaním je základným krokom, ale pravdepodobne má len malý prínos. Správna výživa, najmä adekvátny hladina železa a vitamínu B je tiež na mieste. Nemala by sa odkladať liečba ochorení, ako je ochorenie štítnej žľazy, anémia a hormonálnej nerovnováhy.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri oslabenej imunite?

Penoxal je prírodný doplnok stravy obsahujúci unikátnu patentovanú látku Biocol, ktorej pozitívny vplyv na imunitný systém je navyše podporený beta-glukánom z hlivy ustricovitej a vitamínom C. Penoxal podporuje činnosť predovšetkým B a T-lymfocytov – bielych krviniek ťažiskových pre imunitné reakcie, reguluje smrť poškodených a chorých buniek, napomáha správnej činnosti tráviaceho traktu, zmierňuje príznaky mnohých ochorení a celkovo harmonizuje fungovanie organizmu, čím prispieva k pocitu pohody. Neovplyvňuje účinky iných liečiv a pri dlhodobom užívaní a vysokom dávkovaní nevykazuje žiadne toxické ani iné negatívne účinky. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby imunity, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart