Monika - alopécia
Na jar roku 2016 mi opäť začali vlasy padať a zháňala som znovu niečo účinného, ​​pretože prípravky, ktoré používam dlhodobo či opakovane, mi potom nechcú zaberať a druhýkrát nepomáhajú. Cez pokusy lekárov, liečiteľov, špecialistov a Vinohradskej nemocnice zaoberajúcej sa alopeciou, sa choroba stále vracia a dlho trvá, než vlasy dorastú. Jedného dňa mi kamarátka ponúkla Penoxal a odporučila ho vyskúšať na môj boj s alopéciou.......... pokračovanie

Alopécia - vypadávanie vlasov

Alopécia (alopecia areata) je kožné ochorenie, ktoré môže ovplyvniť vlasy a vlastne všetky ochlpenie na tele. Je charakterizované lokalizovanými oblasťami bez jazvičiek. Alopecia je príležitostne spojená s ďalšími zdravotnými problémami. Niekedy sa tieto postihnutej oblasti spontánne zregenerujú. Alopécia sa zriedkavo vyskytuje u detí do troch rokov. Dosť pravdepodobne sa na alopécii významne podieľa dedičná predispozícia.

Rizikové faktory

Rad faktorov môže zvýšiť vaše riziko vypadávania vlasov, napr:

• rodinná história plešatenie zo strany oboch rodičov
• vek
• väčšia strata hmotnosti
• niektoré zdravotné stavy, ako je diabetes a lupus
• stres

Aké sú príznaky alopécie?

Tieto ložiská sú často niekoľko centimetrov veľké, ale strata vlasov (ochlpenia) môže nastať aj na iných častiach tváre, ako sú obočie, mihalnice a fúzy, rovnako ako iné časti tela. Niektorí ľudia strácajú ochlpenie na niekoľkých miestach. Niektorí ho stratili na mnohých miestach. Najprv si všimnete chumáč vlasov na vankúši alebo v sprche. Ak sa ložisko nachádza na zadnej strane hlavy, môže vás niekto upozorniť. Iné typy ochorenia môžu tiež spôsobiť vypadávanie vlasov s podobným priebehom. Strata vlasov sama o sebe neznamená alopéciu. V zriedkavých prípadoch môžu niektorí ľudia pociťovať rozsiahlejšie vypadávanie vlasov, potom rozlišujeme dva typy alopécie:

• totálna alopécia, čo je strata všetkých vlasov na hlave
• alopecia universalis, čo je strata vlasov na celom tele

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov?

Poctivá hygiena vlasov s pravidelným šampónovaním je základným krokom, ale pravdepodobne má len malý prínos. Správna výživa, najmä adekvátny hladina železa a vitamínu B je tiež na mieste. Nemala by sa odkladať liečba ochorení, ako je ochorenie štítnej žľazy, anémia a hormonálnej nerovnováhy.

 Další informace