Všeobecne o rakovine, ako vzniká a rizikové faktory vzniku nádorov

Rakovina je diagnózou, ktorá desí bez výnimky každého. V súčasnej dobe je to jedno z najdiskutovanejších a stále rozšírenejších ochorení, s ktorým sa podľa štatistík stretne každý tretí človek. V povedomí väčšiny ľudí panuje o rakovine presvedčenie, že vždy končí smrťou. Úspešnosť liečby rakoviny však závisí od jej včasnom začatí. V posledných desiatkach rokov došlo k veľkému pokroku nielen v diagnostických metódach, ktoré odhalia aj skoré štádium a zvyšujú tak šancu na prežitie, ale aj spôsoboch liečby s minimalizáciou vedľajších účinkov.

Čo to je rakovina

Rakovina je nádorové ochorenie vznikajúce náhlym rastom a rýchlym delením buniek vlastného tela, ktoré majú následkom pôsobenia mnohých faktorov poškodenú DNA a správajú sa iným spôsobom ako bunky nerakovinové. Za normálnych okolností, pri dostatočne silnom imunitnom systéme, dokáže organizmus tieto zmeny spoznať a opraviť, prípadne zaistiť smrť poškodené bunky. Zmenené bunky môžu byť neškodné a spôsobovať napr. cysty, polypy, zápaly, zhrubnutie alebo nepravé (benígne) nádory. Môžu však byť aj veľmi nebezpečné a viesť k závažným zdravotným problémom vo forme zhubných (malígnych) nádorov a ich dcérskych ložísk - metastáz, ktoré vznikajú šírením nádorových buniek krvným obehom.

Nádory môžu vzniknúť vo všetkých tkanivách tela, najčastejšie sa však objavujú v miestach, kde prirodzene dochádza k rýchlemu množeniu buniek - v dýchacích cestách, v tráviacom trakte a v miestach, kde sú tkanivá stimulované hormónmi (prsia, vaječníky, prostata, pankreas).

Ako rakovina vzniká

Rakovina nevzniká zo dňa na deň. Jej príčinou je hromadenie množstvo faktorov, ktoré oslabujú vlastný obranný systém tela, až jedného dňa prestane správne fungovať. Diagnóza rakoviny sa často potvrdí neskoro, až v okamihu, keď si nahmatáte hrčku, náhle trpíte bolesťou alebo abnormálnym krvácaním. Ak však chodíte na preventívne lekárske prehliadky a všímate si akýchkoľvek zmien svojho tela, je veľká pravdepodobnosť, že sa na rakovinu príde v ranom štádiu, kedy je šanca na vyliečenie veľmi vysoká.

Každý deň sa v ľudskom tele obmení asi 29 miliárd buniek. Chyby, ku ktorým v dôsledku množstva týchto zmien nevyhnutne dochádza, sú ovplyvnené mnohými faktormi - od pôsobenia dedičnosti či negatívneho vplyvu voľných radikálov až po nedostatočnosť imunitného systému spôsobenú nezdravým životným štýlom. Podľa odborníkov sú rakovinové bunky prítomné v každom tele, dokonca samo telo kvôli nežiaducemu pôsobeniu voľných radikálov každý deň rakovinové bunky vytvára. Ich likvidácia je úlohou imunitného systému. Ak je dostatočne silný, dokáže zničiť nežiaduce bunky, odraziť útok toxínov, ktoré na neho každý deň pôsobí a nedá rakovine šancu. Ak sa rakovina objaví, znamená to, že organizmus nejakým spôsobom trpí a imunitný systém nemá na obranu silu. Nedostatky vo fungovaní imunitného systému sú v prípadoch vzniku rakoviny kľúčové.

Rizikové faktory nádorových ochorení

Väčšina nádorových ochorení má genetický podklad. Predpoklad k určitému typu rakoviny sa však prejaviť nemusí, väčšinou je výsledkom kombinácie viacerých faktorov, z ktorých najvýznamnejšia je bezpochyby oslabený imunitný systém. Veľkým rizikom sú tiež negatívne vplyvy výživy, obezita, fajčenie a požívanie alkoholu, menej často je potom rakovina spôsobená vírusovou infekciou. Ako bolo vypozorované, rakovina často súvisí tiež s vekom, ktorý jej vznik vysvetľuje opotrebovaním buniek. Riziko rakoviny úmerne s vekom stúpa, nové identifikované ochorenia bývajú najčastejšie u ľudí okolo šesťdesiatich rokov, táto veková hranica sa však pôsobením čoraz väčšieho množstva negatívnych vplyvov znižuje.

Prečítajte si príbehy užívateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart